Zdrowie

Czy otyłość może doprowadzić do problemów z erekcją?

Czy otyłość może doprowadzić do problemów z erekcją?

Nadmierna ilość kilogramów może pozbawiać mężczyzn pewności siebie, ale też poczucia bycia atrakcyjnym, niemniej jednak to nie nastrój stanowi w takim przypadku największy problem. Otyłość doprowadza do wielu bardzo groźnych dla organizmu schorzeń, spośród których wybrane mogą przejawiać się właśnie zaburzeniami w zakresie prawidłowej erekcji. Warto sprawdzić, na jakie sygnały wysyłane przez organizm powinniśmy zareagować i w jaki sposób wygrać walkę toczoną z otyłością. Otyłość ma destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Niby zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie za każdym razem wiemy, że to właśnie nadmierna ilość kilogramów to bardzo częstą przyczyną zawałów mięśnia sercowego albo też udarów. Jednym spośród pierwszych sygnałów na temat tego, iż w naszym organizmie doszło do czegoś złego, będą problemy z erekcją. 

Otyłość to przyczyna różnych schorzeń

Zgromadzona w obrębie naszego organizmu, między innymi dookoła wewnętrznych narządów, tkanka tłuszczowa stanowi przyczynę wielu różnorodnych schorzeń naczyniowo-sercowych. Doprowadza do tętniczego nadciśnienia, choroby wieńcowej, miażdżycy, problemów z nerkami czy też z wątrobą. U osób z otyłością, nierzadko rozwija się także cukrzyca typu drugiego. Zaburzenia erekcji uznawane są za jeden spośród pierwszych symptomów tejże bardzo niebezpiecznej choroby. Niestety, to właśnie schorzenia w obrębie układu naczyniowo-sercowego, są najczęściej spotykana przyczyną kłopotów z erekcją u panów. Erekcja jest niczym innym, jak rozkurczem mięśni gładkich i intensywnym napełnianiem się jamistych ciał członka krwią. Żeby wymienny proces mógł odbywać się prawidłowo, układ krążenia musi poprawie pracować. Tymczasem tętnicze nadciśnienie niszczy krwionośne naczynia. Zbyt wysoki poziom cholesterolu prowadzi również do zwężenia krwionośnych naczyń i odkładania się w nich blaszek miażdżycowych. W przypadku takich schorzeń w układzie sercowo-naczyniowym, nie ma możliwości sprostania wywoływaniu i utrzymywaniu długiej i mocnej erekcji.

Czy otyłość ma wpływ na męską potencję?

Jeżeli mężczyzna będzie otyły, zaburzenia w obrębie prawidłowej erekcji, stanowić będą istotny sygnał o konieczności wdrożenia jak najszybszego procesu leczenia. Warto mieć na uwadze, iż kłopoty z potencją przybierać mogą różnorodne formy. Jedną spośród nich stanowi niepełny wzwód – problemy z osiąganiem mocnej erekcji mimo występowania podniecenia. Czasami przejawia się w formie erekcji zanikającej albo w trudnościach z osiąganiem orgazmów. Każdy spośród wymienionych symptomów, wymaga udania się na konsultacje do lekarza specjalisty. Leczenie kłopotów z potencją polegać będzie na eliminacji problemów źródłowych. Stosowane są specyfiki jak chociażby: Levitra, Cialis i Kamagra dostępne bez recepty na stronie: https://www.aptekakamagra.pl Mogą one być bezpiecznie używane u osób mających cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Tabletki na poprawę erekcji pozwalają na odzyskanie radości czerpanej z aktywności seksualnej, a to sprzyja postępom w procesie leczenia.

Jak można wygrać z nadprogramowymi kilogramami?

Utratę nadmiernych kilogramów, najlepiej będzie rozpocząć pod okiem lekarza specjalisty. Jeżeli za dużo ważymy, jak dotąd z w niezdrowy sposób się odżywialiśmy i nie uprawialiśmy sportu, wyciskanie na siłowni, czy też codzienne bieganie i wdrożenie restrykcyjnej diety, może doprowadzić do większych szkód, aniżeli pożytku. Dietetyk określi między innymi wymaganą ilość kalorii na każdy dzień i pomoże w dopasowaniu jadłospisu do naszych potrzeb, jak i warunków indywidualnych.