Zdrowie

Erekcja zanika po nałożeniu prezerwatywy – co należy zrobić?

Erekcja zanika po nałożeniu prezerwatywy – co należy zrobić?

Problem z zanikającą erekcją podczas albo po założeniu prezerwatywy, wcale nie należy do najrzadszych. Na szczęście na ogół nie oznacza wcale problemów ze zdrowiem – jego źródło leży raczej w psychice męskiej. Podniecenie osiąga pełnię, już ma dojść do zbliżenia, ale próba założenia prezerwatywy kończy się niepowodzeniem i… całkowitą niezdolnością do dalszego działania. Problem erekcji zanikającej w trakcie lub po założeniu prezerwatywy wcale nie jest rzadki. Na szczęście zwykle nie oznacza kłopotów ze zdrowiem – jego źródło leży w męskiej psychice. Większość panów woli uprawiać seks bez konieczności zakładania prezerwatywy. Mężczyźni, którzy kiedykolwiek współżyli z mechanicznym zabezpieczeniem ale też bez niego, na ogół jako przyjemniejszą wskazują drugą z wymienionych opcji. Pomimo tego prezerwatywą ciągle pozostaje najbardziej popularnym sposobem na antykoncepcję. W zasadzie jako jedyna jest w stanie ochronić nie tylko przed zapłodnieniem, ale również przed schorzeniami przekazywanymi za pomocą drogi płciowej. Bardzo dobrze sprawdza się u panów, którzy regularnie uprawiają seks. Doceniają ja także pary, które z różnych względów nie chcą, żeby kobieta używała antykoncepcji hormonalnej. Niestety używanie prezerwatyw nie za każdym razem będzie takie łatwe, jak to jest ukazywane w podręcznikach do seksualnego wychowania.

Członek, który nie preferuje prezerwatyw

Mężczyzna jest już podniecony i osiąga mocną erekcję. Niemniej jednak kiedy ma już dojść do właściwego zbliżenia i na członek zostaje założona prezerwatywą, dochodzi do zaniku erekcji. Co trzeba będzie zrobić, kiedy wystąpi brak erekcji po nałożeniu prezerwatywy? Czasami znikający wzwód pojawia się jeszcze zanim zostanie nałożony kapturek. Czasami też podczas stosunku. Wbrew temu, co może się wydawać nie jest to odosobniony przypadek – występuje on u wielu panów. Skąd w ogóle bierze się tego typu reakcja? Zwykle ma ona swoje źródło w męskiej psychice. Lateks, nawet ten bardzo dobrze dobrany, będzie uwierał i powodował odczuwanie dyskomfortu. Jeżeli mężczyzna współżył przez dłuższy czas bez używania prezerwatyw, może skarżyć się na dużo słabsze doznania. Taki problem na ogół ma niewiele wspólnego z kondycją czy też ze zdrowiem.

Brak erekcji po nałożeniu prezerwatyw

Po pierwszym z niepowodzeń związanym z zanikaniem erekcji w prezerwatywie, mężczyzna może czuć strach przed powtórzeniem się takiej sytuacji. Lęk będzie silnie działać na psychikę. Warto mieć na uwadze, iż źródło erekcji stanowi mózg, który przesyła właściwe sygnały poprzez układ nerwowy. Reaguje na nie między innymi układ krążenia, za sprawą którego możliwie jest dopływanie krwi do penisa, a co za tym idzie także osiąganie wzwodów. Jeżeli ten sam mózg zostanie sparaliżowany strachem przed nieuchronną porażką, szanse na następny zanik erekcji w prezerwatywie są dosyć wysokie.