Porady

Podnieś poziom testosteronu

Podnieś poziom testosteronu

Testosteron jest ważny. Panowie mający sporo testosteronu są lepszymi kochankami, to oczywista sprawa. Słaba koncentracja, piwny brzuszek, problem z potencją i niezadowolenie żony? Co się dzieje? Powody mogą być rozmaite, ale niedobór testosteronu także może być winowajcą.

Czym jest testosteron?

Testosteron jest męskim hormonem płciowym. Produkowany jest w jądrach oraz korze nadnerczy. Posiada bardzo wiele funkcji, a jego niedobór źle działa na męskie samopoczucie – nie tylko to łóżkowe. Zdrowie i samopoczucie bez testosteronu są znacznie gorsze.

Ten hormon pomaga w seksie

Jeśli jest go mało to libido spada i sprawność seksualna maleje. Zaburzenia erekcji są sporym problemem panów w różnym wieku. Leki na potencję, np. Cialis, pomagają panom w problemach i to dobre wyjście, lecz nie jest to rozwiązanie problemu. Można po takie tabletki sięgać, kupować je z przepisu lekarza, nie szukać w podejrzanych źródłach, ale to doraźna metoda. Dobra, ale tymczasowa.

Co świadczy o braku testosteronu?

Kobieca figura, czyli tkanka tłuszczowa na biodrach i udach, męskie piersi świadczą o braku tego hormonu, a właściwie o jego niedoborze. Niekontrolowany przyrost masy ciała także o tym świadczą. Jest to bardzo wyraźny znak, że testosteronu brakuje. Poza tym słabe kości, czyli osteoporoza to także oznaka braku testosteronu w organizmie. Mało owłosienia na klatce piersiowej, rękach i nogach to też oznaka braku testosteronu. Im więcej tego hormonu, tym więcej włosów – taka jest prawidłowość. Dokuczliwe są też inne sygnały – problem z koncentracją oraz zapamiętywaniem także mogą świadczyć o niskim poziomie testosteronu. Podobnie jak podatność na stres, popadanie w depresję, zmęczenie oraz rozdrażnienie świadczą o tym problemie. Sprawność intelektualna jest niższa, a problemy narastają. Pojawia się także problem z płodnością, ponieważ testosteron jest odpowiedzialny za jakość oraz ilość nasienia. Może pojawić się niepłodność. Jeśli para od roku czy dwóch nie może mieć dziecka to powinna wybrać się na badanie hormonalne. Warto poświęcić czas i powalczyć o realizację marzeń.

Co robić? Poddać się?

Absolutnie nie. Należy wybrać się do lekarza, porozmawiać, opisać problemy i poinformować o nich lekarza. Specjalista na pewno podejmie działanie – zapisze suplementację cynkiem, zaleci więcej ruchu na co dzień, zmieni dietę. Nawet po czterdziestym czy pięćdziesiątym roku życia można powalczyć o siebie. Nie warto godzić się na gorsze życie, skoro można zmienić je na lepsze. Współcześni lekarze doskonale wiedzą jak powalczyć o testosteron i zdrowie swoich pacjentów. Dzięki nim życie stanie się lepsze i łatwiejsze. Jest to sprawa ważna, mająca znaczenie i na pewno potrzebna. Jeśli partner nie chce iść do lekarza to partnerka powinna go do takiego rozwiązania przekonać. W końcu to nie jest wstyd, a walka o dobre samopoczucie to dobra sprawa.

Panowie wstydzą się i ukrywają problemy, reagują agresją na próby rozmowy o kłopotach – mądra kobieta umiejętnie porozmawia z partnerem i skłoni go do wizyty u lekarza. Mądry lekarz umiejętnie przedstawi sposób rozwiązania takiego problemu. Nie jest to dla niego bynajmniej skomplikowana sprawa. Czasami małe zmiany w diecie czy rutynie codziennego życia mogą doprowadzić do doskonałego efektu. Warto powalczyć o siebie i własne ciało. Jest to sprawa jak najbardziej konieczna i celowa. Warto zadbać o siebie i spokojnie funkcjonować na co dzień. Udany seks to dobra rzecz, a wyższy poziom testosteronu to znacznie lepsze życie o czym przekonało się wielu panów.