Porady

Porady na udany, szczęśliwy związek

Porady na udany, szczęśliwy związek

Udany, szczęśliwy związek to marzenie każdego z nas. Sekret udanego związku tkwi w codziennych rytuałach oraz wzajemnym zrozumieniu. W niniejszym artykule odpowiadamy co zrobić, aby nasza relacja z partnerem zawsze była jak najlepsza. Zapraszamy do lektury. 

Nawet najmniejsze gesty mają duże znaczenie dla relacji w związku

Okazywanie gestów – nawet tych z pozoru błahych, może mieć ogromne znaczenie dla relacji pomiędzy partnerami. Obdarzanie się czułością oraz szczera rozmowa przed pójściem spać może przynosić naprawdę niezwykle pozytywne rezultaty. Taki sposób okazywania miłości oprócz seksu bardzo dobrze wpływa na ogólną atmosferę także relacje dwóch kochających się osób. W związku liczy się zaangażowanie obu stron. Każdy z partnerów powinien każdego dnia dokładać wszelkich starań, aby ich wspólne życie było pełne miłosnych uniesień oraz było wolne od konfliktów i nieporozumień. Aby było to możliwe, ważne jest celebrowanie nawet najbardziej zwyczajnych, codziennych chwil.

Istotne jest to, aby zaangażowanie było identyczne u obu partnerów. Nie może być tak, że tylko jedna ze stron stara się o to, aby relacje były na odpowiednim poziomie. Najgorsze, co może przytrafić się w związku, to całkowita rezygnacja jednej ze stron do jakichkolwiek działań bądź wszechobecna rutyna u obu partnerów. Jeśli para kochających się ludzi będzie okazywała sobie nieco więcej czułości każdego dnia, z pewnością uda się tego rodzaju komplikacje i problemy w miarę szybko zażegnać.

Codzienna troska jest bardzo istotna. Miłość można okazywać nie tylko poprzez seks, ale również poprzez delikatne pocałunki oraz w sposób duchowy. W ten sposób zwalczenie nudy w związku na pewno się uda. Systematyczne okazywanie sobie czułych gestów sprawi, iż partnerzy będą czuli się bezpiecznie. Świadomość, iż mamy u swojego boku osobę, która nas kocha oraz nigdy nas nie zostawi, pomaga w codziennym funkcjonowaniu, poprawia ogólne samopoczucie oraz samoocenę.

Jak porzucić rutynę w związku?

Sporo par popada w rutynę, która może skutecznie pogorszyć ich wzajemne relacje. W sytuacji, gdy jedyną rozrywką w związku z jest wspólne oglądania telewizji, to warto zastanowić się nad tym, czy nie trzeba byłoby coś z tym zrobić. Taki stan może mieć bardzo szkodliwy wpływ na relacje między partnerami. Nie chodzi tutaj także o to, aby spędzać ze swoim partnerem każdą minutę swojego życia. Receptą na udany związek jest bliskość, ale także umiejętność dochodzenia do kompromisów. Każdy z partnerów powinien umieć funkcjonować nie tylko jako mąż czy żona, ale również jako jednostka.

Szczera rozmowa przed snem – sposób na udany związek

Zanim położymy się spać, warto porozmawiać ze swoją drugą połówką na temat swojego aktualnego samopoczucia. Wystarczy nawet kilka minut,  a będziemy mogli dowiedzieć się, co trapi naszego męża lub żonę. Rozmowa nie powinna być nudnym, nieprzyjemnym obowiązkiem, tylko chwilą, dzięki której możemy poznawać swojego partnera na nowo. Wieczorna pogawędka nie musi dotyczyć jakiś poważnych tematów. Wystarczy, że zapytamy obiekt swoich uczuć o to, jak minął mu dzień oraz powiemy mu jak bardzo go kochamy. Przypominanie tych podstawowych rzeczy to recepta na szczęśliwy związek, którą stosują miliony ludzi na całym świecie.

Telefon – wróg bliskości

Mnóstwo osób przed pójściem spać cały czas surfuje po internecie. Telefon w ręku to nieodłączny element zasypiania w związku? Jeśli tak, to jest to poważny sygnał, iż należy coś zmienić. Telefon wpływa na pogorszenie jakości snu oraz utrudnia zasypianie. Telefon nie może stanowić bariery pomiędzy partnerami. To prawdziwy wróg bliskości.